Ostentacyjne czytanie w miejscu publicznym

Bibliotekarze i książki to dwa byty, które się łączą, przenikają i korelują. Jak często jednak udaje nam się w większym, lecz branżowym gronie rozmawiać o naszych pasjach czytelniczych? Członkowie Koła przy wojewódzkiej doszli do wniosku, że zbyt rzadko i rozpoczęli akcję czytelniczą „Ostentacyjne czytanie w miejscu publicznym”.

Pierwsze spotkanie odbyło się 31 maja 2022 na tyłach Zamku Cesarskiego w Poznaniu. Członkinie Koła przyniosły książki, które zaprezentowały reszcie. Był czas na czytanie fragmentów, rozmowę, wspólną wymianę swoich pasji czytelniczych oraz pokazanie się w miejscu publicznym z książką.

Drugie spotkanie miało miejsce 18 sierpnia w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu i odbyło się w formie spaceru. Była z nami powieść, biografia, autobiografia, coś z poezji, filozofii i psychiatrii. Zainteresowania bibliotekarek nie mają granic i nigdy nie wiadomo, co kto ze sobą przyniesie i zaprezentuje.

Z pewnością odbędzie się trzecia odsłona Akcji czytelniczej, aby w dalszym ciągu poszerzać swoje zainteresowania i horyzonty, ale też oswajać ludzi z widokiem książki i czytających w miejscu publicznym. Chętnych zapraszamy do kontaktu pod adres sbp@wbp.poznan.pl.