Tydzień Bibliotek w Pedagogicznej Bibliotece Publicznej w Poznaniu

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu zaprasza na warsztaty:

• Jak oczarować dzieci książkami – czytanie wrażeniowe
zajęcia podczas których omówiona zostanie idea czytania wrażeniowego. Uczestnicy dowiedzą się: jakie są korzyści z czytania wrażeniowego dla dziecka i dla opiekuna, na czym polega ta metoda, w pracy z jaką grupą wiekową można ją zastosować. Zaprezentowane zostaną liczne pomysły na zabawę z książką w praktyce.
Termin: 13.05. (poniedziałek), godz. 16.00.
Miejsce: sala wykładowa PBP Poznań, ul. Bułgarska 19

Wstęp wolny, po uprzednim zapisaniu się.
Formularz zapisu
Prowadząca:
Małgorzata Swędrowska – przyjaciółka dzieci i książek, pedagożka, trenerka, wykładowca na UAM. Publikuje i prowadzi szkolenia dla dorosłych (nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców). Wymyśla książki dla dzieci. Upowszechnia czytelnictwo, stosując koncepcję czytania wrażeniowego.

------

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu zaprasza na szkolenie

• Young adult, TikTok, influencerzy. Co przyciąga młodzież?

podczas którego omówione zostaną trendy czytelnicze, gatunki i zjawiska szczególnie popularne wśród młodzieży. Będziemy szukać odpowiedzi m.in. na następujące pytania: czym jest literatura young adult? Jakie gatunki i które tytuły są obecnie najchętniej czytane? Czym są „hity TikToka”, Goodreads, Wattpad czy bookstagram? Jaką rolę pełnią książkowi influencerzy?
Termin: 14.05. (wtorek), godz. 16.00-17.30
Miejsce: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, ul. Górecka 1 (Skalar Office Center)

Wstęp wolny, po uprzednim zapisaniu się.
Formularz zapisu
Prowadząca:
Aleksandra Białek-Borsuk – bibliotekarka pracująca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz współkoordynatorka wielkopolskich Dyskusyjnych Klubów Książki. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w tym m.in. spec. „kultura mediów cyfrowych”. Współpracowała z Wydawnictwem Miejskim Posnania, pracowała także jako Menadżerka w Dziale Komunikacji Marketingowej w Wydawnictwie Poznańskim. Jej dotychczasowe doświadczenie związane jest z marketingiem, promocją i rynkiem książki

‐-------

„Uwolnij książki, dziel się z innymi”
Zachęcamy również do wymieniania się książkami – regał Bookcrossingowy znajduje się w korytarzu Wypożyczalni.