VIII Edycja konkursu fotograficznego „Bibliotekarz inny niż myślisz”

W tym roku do konkursu zgłoszono prawie 60 zdjęć ze wszystkich typów bibliotek z całej Polski, a nawet z Irlandii. Od jakiegoś już czasu myślałem że to będzie ostatnia edycja, że pomysły się wyczerpią, że zabraknie świeżości. Tymczasem bibliotekarze wykazali się wielka wyobraźnią i inwencją, używając rekwizytów, różnych strojów, ciekawych miejsc nie tylko bibliotecznych.
W tym roku konkurs powinien się nazywać „Bibliotekarz inny niż myślisz, czyli bibliotekarz w czasach zarazy” bowiem wiele zdjęć odnosiło się trudnej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się, ze względu na pandemię, ale na zdjęciach widać wesołych, kreatywnych bibliotekarzy, którzy w każdej sytuacji sobie poradzą.
W moim odczuciu była to najlepsza edycja, ale niestety nie wszyscy mogą wygrać. Kapituła składająca się z członków Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu przyznała 3 nagrody i jedno wyróżnienie a dodatkowo jedno wyróżnienie przyznał organizator Konkursu.
Chciałbym jednak pokazać wszystkie zgłoszone zdjęcia, żeby trud i praca wielu osób, nie tylko autora zdjęcia została doceniona. Prezentacja wszystkich zgłoszonych prac będzie miała miejsce po wakacjach na portalu SBP.
Serdecznie wszystkim gratuluję.
Paweł Pioterek

Wyniki

I miejsce
Ktoś(ka) - Piotr Chlebus-Jancarczyk (Biblioteka Publiczna w Skoczowie)

II miejsce
Łowienie nowości – Anna Andrzejkiewicz (Biblioteka Publiczna w Kałuszynie)

III miejsce
Gra na emocjach – Daniel Graszka (Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie)

Wyróżnienie Samorządu Studenckiego WSB
Alicja w krainie książek – Anna Łęczyńska, Beata Grudzień (Miejska Biblioteka Publiczna w Ustroniu)

Wyróżnienie organizatora konkursu
BHP bibliotekarza w czasach zarazy – Katarzyna Kossakowska (Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu)

Galeria zdjęć