PoMocnaPiątką, czyli aktywny bibliotekarz

Jako członkinie i sympatyczki Koła SBP, przy wsparciu i dopingu przyjaciół i rodziny uczestniczyłyśmy w charytatywnym biegu PoMocnaPiątką organizowanym na rzecz uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu.
Była słoneczna, acz chłodna marcowa sobota, kiedy koło południa spotkałyśmy się nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu, aby miło spędzić wspólnie czas i zrobić coś dobrego z myślą o innych.
Do pokonania był dystans 5 km dookoła Jeziora Rusałka w dwóch sekcjach - biegaczy i maszerujących z kijkami. Niby niewiele, więc niczym Usain Bolt i Robert Korzeniowski, uzbrojone w zapał i numer startowy ruszyłyśmy w trasę... Nie mogło zabraknąć koszulek z logo akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, która identyfikowała nasz niecodzienny klub sportowy i zawód, który rzadko kojarzy się z aktywnością sportową. Było o co walczyć! Na mecie przywitali nas organizatorzy z uczniami szkoły wręczając nam, w podziękowaniu, własnoręcznie wykonane ceramiczne medale!
Dla takiej sprawy warto było zaangażować się w akcję i lekko spocić. Całą trasę pokonałyśmy z uśmiechami na ustach. A podobno już we wrześniu, na jesiennej edycji biegu, medale będą innego koloru… I jak się nie skusić?

Galeria zdjęć