Pasje młodych

Na wystawie „Zajawka” w holu WBPiCAK lista autorów idzie w parze z możliwościami kreacji i pomysłów na ogarnięcie obrazu w kadrze (i nie tylko).
Już po finisażu, ale jeszcze przed demontażem wystawy, nasze Koło SBP miało okazję obejrzeć i dowiedzieć się o koncepcji jej powstania. Głównie chodzi o to, aby dać młodym adeptom fotografii wystawiennicze miejsce spotkań. Pomysł na wystawę zorganizowaną przez Dział Fotografii WBPiCAK powstał dzięki inicjatywie i współpracy ludzi uczących fotografii w poznańskich szkołach średnich. Ich intencją było jednak wyjście z murów szkoły i przekroczenie ustalonego, schematycznego programu edukacji, oddanie młodzieży prawa do pokazania swoich indywidualnych i bardzo subiektywnych prac.
Faktycznie, wyobraźnia młodzieży nie ma granic, zwłaszcza ta pobudzana do działania. Obejrzeliśmy zarówno zestawy fotografii w formie obrazowych zinów; instalację - kalendarium spacerów z psem; śmietnik, w którym śmiało można grzebać, przebierać i sprawdzać fotograficzną zawartość; stół z foto ceratą, która wchodzi w dyskurs z problemem regularnego odżywiania.
Dziękujemy za konceptualną otoczkę, którą przybliżyli nam Mateusz Kiszka i Tobiasz Jankowiak. Było warto! Brawo młodzi!

[link]

Tytuł, termin, miejsce: ZAJAWKA, 24.02 – 18.03.2022*, galeria WBPiCAK, ul. Prusa 3 Poznań