Laureatki Nagrody im. Andrzeja Wojtkowskiego w roku 2022

25 listopada 2022 roku w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie Nagród im. Andrzeja Wojtkowskiego.

Tegoroczne wyróżnienia, ufundowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, za swoje wybitne osiągnięcia oraz za dorobek naukowy w dziedzinie bibliotekarstwa, z rąk Mariusza Polarczyka, przewodniczącego Zarządu Okręgu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Natalii Wasilewskiej z Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego otrzymały:

  • dr Katarzyna Gmerek, kustosz Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu
  • Emilia Lepkowska, kustosz dyplomowany Biblioteki Politechniki Poznańskiej
  • Ewa Zamiara, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Margonin.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Kuratorium Oświaty, władze samorządowe Miasta i Gminy Margonin, dyrektorzy i pracownicy bibliotek wielkopolskich, członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz rodziny laureatek.

Uroczystości towarzyszył występ artystyczny zespołu dziecięcego ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu pod batutą pani Aleksandry Kuznowicz zatytułowany: „Gramy na flażoletach w Roku Romantyzmu Polskiego”. Uczniowie wykonali cykl utworów, dla których myślą przewodnią była fraza z poematu Juliusza Słowackiego Podróż do Ziemi Świętej z Neapolu:

(…) Więc ja przepiszczę
Na hebanowym moim flażolecie
Tę noc – przepędzę ją najlepiej w świecie.

Galeria zdjęć