Biegamy dla tych, którzy sami biec nie mogą

25 września 2022 roku bibliotekarzy nie mogło zabraknąć nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu, bo to właśnie w tym dniu miała miejsce kolejna edycja biegu charytatywnego PoMocnaPiątka, tym razem jesienna. Team Koła SBP przy Bibliotece wojewódzkiej został wzmocniony przez przedstawicielkę Koła SBP przy Bibliotece Raczyńskich. Brawo My!

To już po raz trzeci przedstawicielki naszej zawodowej branży zebrały się na starcie biegu i zmierzyły z ponad 5 kilometrowym dystansem wokół jeziora. Biegamy dla tych, którzy sami biec nie mogą. Opłata wpisowa od startujących zawodników idzie bowiem na konto podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu. Z wielką przyjemnością i radością wzięłyśmy udział w wydarzeniu. Bez względu na to, czy często się ruszamy, czy nie, to udział w biegu charytatywnym jest dobrym sposobem na poprawę formy i zebranie pieniędzy na szczytny cel.

,p>Pogoda była idealna. Słońce i około 16 stopni. Humory doskonałe. Uśmiech nas nie opuszczał nawet w trakcie wysiłku. Taki bieg to też idealne miejsce na nowe niecodzienne znajomości z ludźmi o podobnych przekonaniach, chociaż nie zawsze czytelniczych.,

,p>Byłyśmy charakterystycznie ubrane, co identyfikuje i powoduje naturalną ludzką ciekawość. Na starcie zjawiłyśmy się w „klubowych” koszulkach, czyli wściekle pomarańczowych z logo „Odjazdowego bibliotekarza”. Używamy tych barw i emblematów, gdy uprawiamy jakąś aktywność sportową: podczas jazdy na rowerze, w trakcie górskich wypraw i zdobywania szczytów, ale także przy nordic walking. Gdybyśmy kiedyś morsowały, to pewnie też w tych koszulkach.

,p>To, co dzieje się na trasie – pozostaje na trasie, często to po prostu „krew, pot i łzy”. Ukończenie wyzwania daje jednak niesamowite poczucie siły i spełnienia. Nie ważne potem, jak było ciężko, ważne, że się udało. Na mecie na zawodników czekały oklaski i medale, jako potwierdzenie i pamiątka wydarzenia oraz regeneracyjny posiłek, który szybko uzupełnił kalorie i płyny w organizmie.

Na wiosnę spotkamy się pewnie na kolej edycji, nad jeziorem Rusałka. Z innymi osobami biega się raźniej, więc zapraszamy do naszego bibliotecznego klubu biegaczy i chodziarzy. Poczucie, że wspólnie robimy coś ważnego, jest czymś niezapomnianym.

Relacja z edycji wiosennej 2022 - LINK
Strona FB organizatora - LINK